Lielie projekti


13379109

LF17L01 TILTS-Medību Pils
2017-02-02

TILTS ir aicinājis Valmieras Drāmas Teātri ar H. Gulbja lugu "Medību pils" viesturnejā 2017.g. septembrī apciemot 15 ASV latviešu centrus. Izrādes dalībnieki būs pieci izcili aktieri un režisors. Cieši sadarbojoties ar lokālajiem izrāžu rīkotājiem un koordinējot izrādes ar viņu sabiedriskajiem kalendāriem, sagaidām, ka izrādes varētu piesaistīt ap 1,500 skatītāju. Īsumā lugas sižets ir sekojošs: Mežā medību pilī vientulībā dzīvo mate (Anna) un meita (Lauma). Lauma ir atteikusies no sapņa par studijām Rīgā, lai palīdzētu mātei saimniecībā. Sieviešu dzīvēs ienāk trīs vīrieši: Arnis (jauns mežsaimniecības palīgstrādnieks), un divi tūristi no Rīgas - Egīls un Induls, kuŗi kādā ziemas vakarā lūdz naktsmājas. Satiktie vīrieši un viena iedvesmojoša nakts saruna un tam sekojošās mīlestības vēstules ar Egīlu liek Laumai no jauna sapņot par studijām Rīgā. Sapņi atkal šķiet reāli un piepildāmi, tāpēc viņa nolemj mainīt savu dzīvi un iekaŗot nesasniedzamo pilsētu.Vai izdosies un ko teiks mate?

Lasīt vairāk ...


13379108

LF17L02 ATGRIEŠANĀS MĀJĀS Latvija – Vācija - Austrālija – Kanāda – Latvija
2017-02-02

Izstāde "Atgriešanās mājās" 22.09.-29.10.2017. un ALBUMS. Projekta realizācijā piedalās: Austrālija- māksliniece Dzidra Mičele /Mitchell/ dāvina Madonas muzejam 84 mātes – mākslinieces E. Dzelmes grafikas darbus. Dz. Mičele pati piedalās izstādē ar savu gleznu izdrukām un dažiem oriģināliem. Latvija- Madonas muzejs ieskenē visus zināmos 112 E. Dzelmes darbus, tajā skaitā Madonas muzejam senāk dāvinātos un krājumā esošos. Kanāda- tekstilmāksliniece Inese Birstiņa atlasa mātes – literātes E. Ķikures tekstus. Pati I. Birstiņa izstādē piedalās ar telpisku tekstiliju grupām. Kanāda- Nelson Vigneault veido izdevuma dizainu, maketu. Veidojis E. Ķikures dzejas krājumu ARTAVA ar Dz. Mičeles zīmējumiem (1988). Latvija- SIA Erante drukā un iesien izdevumu. Latvija- Paralēli tiek veidota izstāde ATGRIEŠANĀS MĀJĀS. Ierāmēti E. Dzelmes darbi un Dz. Mičeles darbu izdrukas. Inese Birstiņa piedalās izstādes iekārtošanā, atklāšanā un ALBUMA atvēršanā 2017.g. 22. septembrī.

Lasīt vairāk ...


13379107

LF17L03 ATMIŅAS PAR ESLINGENU
2017-02-02

Režisore un producente Dzintra Geka-Vaska koordinēs filmas veidošanu, finansiālo resursu sadalījumu, projektā iesaistītos speciālistus – scenāristu Agri Redoviču, operatorus Aivaru Lubānieti, Viktoru Grībermanu un montāžas režisoru Armandu Zvirbuli. Veidojot filmu “Dieva putniņi”, satikām un intervējām daudzus cilvēkus, kuri bijuši Eslingenas nometnē, tika izveidots liels foto un dokumentu arhīvs. 2017.gada jūnijā filmēsim Eslingenas Dziesmu svētkos, paliksim tur vēl pēc svētkiem, lai uzfilmētu “mazo Latviju” Eslingenas pasauli, kura vēl saglabājusies. 2017.gada novembrī – 2018.gada janvārī turpināsim filmēt Vācijā un Amerikā dzīvojošos eslingeniešus. 2018. februārī – aprīlī apkoposim materiālu, pēc kā sāksim montāžas un apstrādes procesu. Filmu paredzēts pabeigt 2018.gada oktobrī, tā veltīta Latvijas simtgadei.

Lasīt vairāk ...


13379106

LF17L04 Trimdas latviešu ieguldījums Latvijas valsts atjaunošnā
2017-02-02

Vides aizsardzības klubs dibināts 1987.gadā, 2017.gadā tas atzīmē savu 30 gadu pastāvēšanu. Savu darbību tas sāka un veidoja kā neformāla masu organizācija, kas darbojās jau pirmsatmodas periodā kā sabiedriski-politiska organizācija, bet pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas pakāpeniski pievērsās svarīgākajiem vides aizsardzības jautājumiem. Lelde Stumbre ir rakstniece, kas sarakstījusi vairāk kā 60 lugas, 6 prozas grāmatas, pēdējā grāmata veltīta Vides aizsardzības kluba vēsturei un tās dibinātājam Arvīdam Ulmem. Projektu realizēs Vides aizsardzības kluba darba grupa: Andrs Lazdukalns, Arvīds Ulme, Ieva Rožukalna, kā arī Lelde Stumbre un Eliita Kalniņa, kas 2016. gadā saņēma sertifikātus par Kultūras ministrijas rīkotajiem "MuzejaABC" kursiem. Projekts tiks realizēts 2018. gadā. 2016. gadā Vides aizsardzības klubs noslēdza līgumu par Jūrmalas domi par nama Dubultos, Pils ielā 1 apsaimniekošanu un izveidošanu tajā Zaļās Atmodas muzeju 'Pirmais stāvs" un Vides izglītības centru. Latvijas Vides aizsardzības fonds piešķīra Vides aizsardzības klubam līdzekļus muzeja izveidei. 2017. gadā namā PIls ielā 1 sākušies remontdarbi, lai to piemērotu muzeja un Vides centra vajadzībām. Paredzamais remontadarbu nobeiguma termiņš - 2017. gada novembris.

Lasīt vairāk ...


13379104

LF17L06 SIRDSAPZIŅAS UGUNSKURS: pastāvīga vēstures ekspozīcija Cēsīs
2017-02-02

Projekta rezultātā taps pastāvīga vēstures ekspozīcija, kura latviešu, krievu, vācu un angļu valodās vēstīs par latviešu tautas traģisko un traumatisko okupāciju pieredzi un kādreizējā Cēsu apriņķa iedzīvotāju izrādīto aktīvo un daudzveidīgo pretošanos gan komunistiskajai, gan nacistiskajai okupācijai no 1940. līdz 1957. gadam. Projektu līdz 2018. gada 23. augustam paredzēts īstenot kādreizējā Cēsu apriņķa čekas īslaicīgās aizturēšanas izolatora telpās, kuras autentiskā izskatā saglabājušās policijas iecirkņa pagalma ēkā Cēsu vecpilsētas sirdī, līdzās tūristu iecienītiem apskates objektiem. Projektu īsteno projekta pieteicēja Elīna Kalniņa, profesionāli latviešu mākslinieki Reinis un Krista Dzudzilo, topošās ekspozīcijas ēkas remonta tehniskā projekta autors arhitekts Mareks Birznieks un Latvijas Politiski represēto Cēsu biedrības valdes priekšsēdis Pēteris Ozols. Ekspozīcija apliecinās, ka indivīda garīgais spēks un valsts griba ir stiprāka par totalitārismu un autoritārismu.

Lasīt vairāk ...


13379103

LF17L07 Apgaismojums tautas deju lieluzvedumam XIV Vispārējos Latviešu Dziesmu un Deju Svētkos ASV
2017-02-02

Tautas deju lieluzvedumu vadīs Astrīda Liziņa ar Filadelfijas Dzirksteles dejotāju palīdzību. Lieluzvedums būs 2017.g. 2. jūlijā Royal Farms arēnā Baltimorā. Lieluzvedumā piedalās dejotāji no dažādām paaudzēm un visām pasaules malām. Dalībnieki ir pieteikušies no ASV, Kanādas, Latvijas, Īrijas. Lieluzveduma tēma ir Dejā uz Latvijas simtgadi - dejās parādīsim tautas deju attīstību/maiņu 100 gados, no brīvās Latvijas laikiem, trimdas un tagadējās Latvijas un diasporas. Apgaismojums tautas dejām ir ļoti svarīgs. Tas izceļ un parāda krāšņos tautas tērpus un publika var izbaudīt raitos deju soļus un veidotos rakstus.

Lasīt vairāk ...


13379101

LF17L09 Imanta Tillera izstādes "Ceļojums uz nekurieni" katalogs
2017-02-02

No 2018.gada 6. jūlija līdz 30. septembrim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā notiks Imanta Tillera izstāde “Ceļojums uz nekurieni”. Izstādes kuratore ir Elita Ansone. Izstādē tiks parādītas 37 vērienīgas Tillera gleznas, kolāžas un instalācijas, kuras uz Latviju tiks atvestas no četriem nozīmīgiem Austrālijas muzejiem. Tillers tiek saukts par “domāt provocējošu mākslinieku” un viņa māksla tiek uzskatīta par postmodernisma kvintesenci. Tillera māksla ir intelektuāla, tā ietver atsauces uz pasaules kultūru, uz 20. gs. Eiropas literatūru un filozofiju, Austrālijas aborigēnu kultūru un Latviju. Tillers vienmēr saviem darbiem izvēlējies tematus, kas rosinājuši intelektuālas diskusijas. Viena no šīm tēmām veltīta latviešu diasporai . Viņa māksla dziļi skar trimdas latviešu eksistenciālos jautājumus, - par indivīdu, viņa vietu pasaulē un identitāti.

Lasīt vairāk ...


13379095

LF17L15 Ekspozīcijas multimedijs un dokumentālā īsfilma " Francis Trasuns un Latgales kongress"
2017-02-02

Projektu īsteno F. Trasuna muzejs " Kolnasāta". 2. Ekspozīcijas multimedija jeb dokumentālās īsfilmas veidotāji- Podnieka studija- producē dokumentālas filmas par mūsdienīgām un vēsturiskām tēmām, atklājot notikumus, kuri ir izmainījuši cilvēku dzīves Latvijas politiskās un ekonomiskās iekārtas izmaiņu laikā. Filmas producente Antra Cilinska. 3. Satura konsultanti Dr. histr. Inese Runce un Creative Museum vadītāja, muzeoloģe Ineta Zelča Sīmansone.

Lasīt vairāk ...


13379093

LF17L17 Imanta Ramiņa bērnu operas "Lakstīgala" PIRMUZVEDUMS un izrādes Latvijā
2017-02-02

Projekta mērķis ir radīt mākslinieciski augstvērtīgu un spilgtu operas izrādi bērniem latviešu valodā. Mērķauditorija ir bērni un jaunieši vecumā no 5 līdz 15 gadiem, ģimenes, mūzikas skolu audzēkņi un citi interesenti gan Rīgā, gan citās pilsētās. Nozīmīgu ieguldījumu šis iestudējums dos jauno mūziķu izaugsmē, jo galveno lomu - Lakstīgalu saskaņā ar komponista ieceri izpildīs Rīgas Doma meiteņu koris TIARA un 20 konkursa kārtībā izvēlētas dziedātājas no visas Latvijas. Koristēm tiks dota iespēja pilnveidot savas muzikālās un skatuviskās dotības izcilu profesionāļu vadībā, kuri strādās gan pie inscenējuma radīšanas, gan darbosies meistarklasēs ar jaunajām dziedātājām. TIARAS sastāvā ir Rīgas Doma kora skolas audzēknes, kas nākotnē veidos jauno mūzikas profesionāļu paaudzi, tādēļ katrs radošais projekts ir investīcija mūziķu profesionālajā attīstībā. No LF pieprasa $10000 (Latviešu fonda atbalsts 10000 USD - segtu atlikušo daļu orķestra mūziķu atalgojumam (daļa nāk no LDz un daļa no LNO Ģildes) Aira Birziņa, Valdes locekle Rīgas Doma meiteņu kora biedrība Diriģente AIRA BIRZIŅA (1968) absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kordiriģēšanas nodaļu, Edgara Račevska, Ivara Bērziņa klasi(1992) un Imanta Kokara klasi(1995). Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģente, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētā profesore, LNKC koru nozares padomes eksperte, Valsts Kultūrkapitāla fonda Tradicionālās kultūras nozares eksperte. A.Birziņa ir vairāku nozīmīgu kormūzikas svētku un izglītības programmu iniciatore un organizatore. Kopā ar koriem guvusi uzvaras starptautiskos koru konkursos. Regulāri vada meistarklases un kursus, uzstājas lekcijās, semināros un konferencēs Latvijā un ārvalstīs. Apbalvota ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas prēmiju, 2015.gadā iecelta par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieci, kā arī apbalvota ar Rīgas Domes balvu „Baltais zvirbulis”.

Lasīt vairāk ...


13379090

LF17L20 Latvijas stāsti. Šekspīrs satiek Blaumani
2017-02-02

Projekta idejas autore un kuratore ir māksliniece un producente Brigita Stroda. “Latvijas stāsti. Šekspīrs satiek Blaumani” ir visu Latviju aptverošs kopienu teātra projekts. Norises laiks: 2017. gada janvāris - 2019. gada decembris. Projekts top sadarbībā ar kopienu teātra ekspertiem Sue Best, Philip Bowen (Lielbritānija), Juris Rozītis (Zviedrija), Baņuta Rubess (Kanāda) un Latvijas teātra režisoriem Mārtiņu Eihi un Dmitriju Petrenko. Projekts iecerēts 2 posmos: 1) 4 meistarklašu sērijas dažādos Latvijas reģionos, kur ap 400 interesentu (režisoru, aktieru, antropologu, dramaturgu, skolu pedagogu, u.c.) varēs apgūt kopienu teātra metodi un meklēt, stāstīt un izspēlēt savu apkaimju stāstus. Norises laiks: 11.2017. - 04.2018. 2) 6-10 kopienu teātra iestudējumu izveide dažādos Latvijas reģionos. Iestudējumus veidos projekta pirmajā daļā izvēlētie amatierteātru režisori sadarbībā ar režisoriem Mārtiņu Eihi un Dmitriju Petrenko. Norises laiks: 07.2018. - 12.2019.

Lasīt vairāk ...